shadow

Barkod Yazıcılarda iki şekilde baskı yöntemleri mevcuttur.

İlki termal (Thermal), ikincisi termal transfer (Thermal Transfer) teknolojisidir. Barkod yazıcılarda iki tipi yazıcı kafa teknolojisi bulunmaktadır. İlki FLAT (Düz Kafa), ikincisi NEAR EDGE (Açılı Kafa)’dır. Sembol Barkod olarak satışını ve desteğini vermekte olduğumuz barkod yazıcı markaları ise TSC, SATO, TOSHIBA, ZEBRA, DATAMAX, ARGOX, CITIZEN, GODEX’tir. Sembol Barkod olarak kendi bünyemizde teknik servis hizmeti vermekteyiz. Barkod Yazıcı kafa, Platen roller, etiket sensörleri, hafıza kartları gibi mekanik parçaların değişimi haricinde barkod yazıcıların MAINBORAD ve SWITCH MODE PWER SUPPLY’larının da tamiratları, yurtdışı üreticinin müsaade ettiği düzeyde yapılmaktadır. Barkod yazıcı sisteminin sektörde tercih edilmesindeki etkenlerden bazılarını kısaca özetlemek gerekirsek, Polietilen (PE Etiket) ve Polipropilen (PP Etiket) türevlerine ink-jet yazıcı ile baskı alındığında, alınan baskının kuruma problemi ve dış arıtmada su ve nem’e dayanmamasıdır. Laser (dram üniteli yazıcı) ile baskı alındığında alınan baskı kuruyabilir fakat bu da su ve nemde zarar görecektir. Fakat en önemlisi bu iki etiket türevi de Laser’ın dram ünitesinde eriyip top top olup Laser yazıcıya zarar verecektir. Laser yazıcıların dram üniteleri modellerine göre 85C ile 95C arasında ısınmaktadır. Polietilen (PE Etiket) ve Polipropilen (PP Etiket) türevleri ise max. 60C’a dayanabilmektedir.

Özel Barkod yazıcı

Özel imalat Polietilen (PE Etiket) ve Polipropilen (PP Etiket) türevleri bunun haricinde tutulmalıdır. Barkod yazıcı ile doğru tip ribon kullanıldığında ise etiket ve yazılar dış ortamda zarar görmeden kullanılmaktadır. Barkod Yazıcı internette aranırken; Barkod baskı makinası, Barkod basma makinesi, Barkod cihazı, barkod cihazları, barkod etiket yazıcı, barkod makinaları, barkod makinası, barkod makineleri, barkod makinesi, barkod printer, barkod yazıcı, barkod yazıcılar, barkod yazıcısı, etiket barkod yazıcı, etiket baskı makinaları, etiket baskı makinası, etiket baskı makineleri, etiket baskı makinesi, etiket makina, etiket makinaları, etiket makinası, etiket makineleri, etiket makinesi, etiket printer, etiket yazıcı, etiket yazıcılar, etiket yazıcıları, etiket yazıcısı, sticker baskı makinası, sticker makinesi, sticker printer, sticker yazıcı, termal etiket makinası, termal etiket yazıcı, termal barkod yazıcı, termal yazıcı, termal yazıcılar ) gibi aranmaktadır.

Etiket Dizayn Programı;  satışını yapmakta olduğumuz barkod yazıcı yanında (bazı markalarda) SEAGULL SCIENTIFIC firmasının yazmış olduğu BARTENDER etiket dizayn programı da hediye olarak gelmektedir. BARTENDER etiket dizayn programı Türkçe dahil 23 dilde çalışabilmektedir. BARTENDER etiket dizayn yazılımının kullanımı kolay olup, bilgisayar kullanmayı bilen bir kişinin öğrenme süresi 10 dakikayı geçmemektedir. Bartender etiket dizayn yazılımı ayrıca ücretli olarakta satılmaktadır. BARTENDER etiket dizayn yazılımının ücretsiz (hediye gelen) versiyonun ücretli versiyondan ayrıldığı başlıca dört nokta ise; 1-) ücretli olan Windows Driver’ı olan her yazıdan çıktı alabilmektedir, 2-) ODBC ve Text doyalar ile çalışabilmesi, 3-) Unicode desteği, 4-) SAP desteğidir vb.

zebra-xi-series

Kimyasal silindir ve diğer geniş etiket uygulamalarında ileri yazıcı yönetim araçları ile gelişmiş 220Xi4 yazıcılara güvenebilirsiniz.

zebra-xi-series

Gelişmiş 170Xi4 yazıcılar, talep üzerine ya da partiler halinde palet etiketleme, ürün tanımlama ve uygunluk gibi zor uygulamalar için idealdir.

zebra-xi-series

Süper hızlı, dayanıklı ve güvenilir Zebra 140Xi4 yazıcılar entegrasyon kolaylığı ile kritik görevlerde güvenilirliği bir arada sunar.

zebra-xi-series

Zebra yazıcı filosunun amiral gemisi olan 110Xi4, yüksek hıza sahip olup, 14 ips baskı hızları sunmanın yanı sıra, yüksek devirli uygulamalar için idealdir.

zebra-105sl

Zebra 105SLPlus yazıcı, ekonomik, güvenilir baskı sağlar.
4.0″ (102 mm) baskı genişliği

12″ (305 mm)/saniye maks. baskı hızı

203 dpi (8 nokta/mm);
300 dpi (12 nokta/mm)