4200
shadow

Teknik Özellikler

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Plastik esaslı etiketlert farklı plastik maddelerden üretilmiş etiketlerdir. Genelde dış ortam etkilerine,  yıkamaya, kimyasal maddelere  karşı dayanıklıdırlar.
PLASTİK ALAŞIMLI ETİKET ÇEŞİTLERİ:


Opak Polipropilen (PP): Sert bir malzemededir. Esnek değildir. kolayca yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Beyaz renktedir. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik sektörü, kuyumcular, gözlükçüler ve kimya sektöründe tercih eder.

Opak Polietilen(PO): Esnek bir malzemedir. Akış yönünde yırtılır. Diğer yönden esner. Beyaz renktedir. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Şeffaf Polipropilen: Sert bir malzemededir. Esnemez, kolayca yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Şeffaf renktedir. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe tercih edilir.

Şeffaf Polietilen: Esnek bir malzemedir. Akış yönünde yırtılır. Diğer yönden esner. Şeffaf renktedir. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Data PE: Dayanıklı yapışkanı, yüzeyi sert ve mat, esnemeyen sudan nemden etkilenmeyen ısıya ve güneşe dayanıklı bir etikettir. Dış mekanlarda ve(veya) sıvıya teması olan ortamlarda kullanılmaktadır.

Metalize plastik kağıt: Üst yüzeyi metalik gri ve altın yıldız boya ile kaplanmıştır. Yüzeyi yırtılmayan ve parlak özelliktedir. Genelde endüstri sektöründe kullanılır.

Silvermat: Sıcak ve soğuğa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst hemde yapışkan yüzeyi mat yada parlak gri renktedir. Yırtılmaz bir malzemedir. Genelde demirbaş etiketi olarakta adlandırılır.

Slwmat (demirbaş) etiketi: Sıcak ve soğuğa dayanıklı, yapışkanı güçlü, üst ve alt yüzeyi gri, yırtılmayan yapısı vardır. Demirbaş etiketi diyede tanımlanır, resin ribonla kullanılır.

Glosswhite (demirbaş) etiketi: Soğuğa dayanıklı, güçlü yapışkanlıdır, tüm yüzeyi beyaz renktedir, yırtılmayan yapıdadır. Demirbaş etiketi diyede tanımlanır, resin ribonla kullanılır.

PLASTİK ALAŞIMLI ETİKETLERİN GENEL KULLANIM ALANLARI:

Plastik alaşımlı etiketler çok geniş alanlarda kullanılırlar. Bunlardan bazıları: otomativ, endüstri, kimya, beyaz eşya ve elektronik, sektörleri, kurum ve kuruluşlar' da demirbaş etiketi olarak tercih edilirler.

PLASTİK ALAŞIMLI ETİKETLERİN BASKI GEREKSİNİMLERİ:

Plastik alaşımlı etiketlere resin ribon kullanarak baskı yapabilirsiniz. Ribon seçiminizi kullanacağınız ortamın şartlarına göre seçmeniz gerekmektedir. Satın alacağınız barkod yazıcıda "termal transfer" baskı yapabilme özelliğine sahip olması gerekir. Ayrıca barkod yazıcısına bağlanabilecek özellikte bir bilgisayara ve yazılıma ihtiyacınız olacaktır. Kablolu yada kablosuz okuyucuda isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz.